Разлика помеѓу преработките на „Тони Зен“

Додаден 161 бајт ,  пред 7 години
поправки
(→‎Видео Спотови: дополнување)
(поправки)
Покрај успехот во музиката, Тони е и сопственик на '''Tony's Soul Wear''', [[продавница]] наменето стриктно за хип-хоп [[облека]]. Продавницата се наоѓа во [[ГТЦ]] во [[Скопје]]
 
[[Тони Зен]] бешебил гостин на концертот на [[Слаткаристика]] одржан на Антички Театартеатар во [[Охрид]] на 23.077.2009, a исто така бешебил дел и од концертот на [[Слаткаристика]], одржан во Метрополис Арена во [[Скопје]] каде имашеимал свое шоу на сцената.
 
На [[31.03. март]] [[2010]] година, [[Тони Зен]] настапинастапил како предгрупа на концертот на [[50 Cent]] кој се одржа наво салата "[[Борис Трајковски Арена]]" во [[Скопје]].
 
Значаен датум за [[Тони Зен]] е [[23.07. јули]] [[2010]] година, затоа што тогаш го одржаодржал својот прв солистички концерт одржанво наАнтичкиот Антички Театартеатар во [[Охрид]] пред околу 4. 000 гледачи, а како гости на концертот настапијанастапиле [[Токсикологија]] и [[Слаткаристика]].
 
Како најуспешен период во неговата досегашна кариера се смета периодот во [[2009.]] и [[2010.]] година кадекога [[Тони Зен]] представувапредставувал еден од најдобрите рап артисти во територијата на [[Република Македонија]].
 
== Дискографија ==
* [http://www.myspace/tonizen/ Тони Зен на MySpace]
* [http://mesto.com.mk/search/result?query=%D0%A2%D0%BE%D0%BD%D0%B8+%D0%97%D0%B5%D0%BD&search.x=0&search.y=0&search=%D0%91%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%98/ Видеа Тони Зен]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Македонски Рап|Зен, Тони]]
[[Категорија: Македонски музичари]]