Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Додаден 21 бајт ,  пред 7 години
с
с
Овие прозорци се користат за добивање на [[оптичка илузија]] на поголем простор во собата, како и за зголемување на количеството на [[светлина]] во истата.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Чардак]]
* [[Oриел-прозорец]]
* [[Баџа]]
* [[OриелОриел-прозорец]]
 
{{Никулец за архитектура}}