Отвори го главното мени

Промени

Додадени 22 бајти ,  пред 5 години
проширив
</table>
 
'''Зима''' е едно од најладните четирите умерени [[годишни времиња]]. Во зимата се појавува [[снег]]. Вид на врнеж кој се појавува единствено кога температурата на воздухот а со тоа и на облаците се спушта под нулата. Освен снегот, во зимата сите плодови и растенија изчезнуваат се до почетокот на пролетта кога повторно се раѓаат.
 
 
Анонимен корисник