Разлика помеѓу преработките на „Зима“

Додадени 22 бајти ,  пред 6 години
проширив
с (Bot: Migrating 129 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1311 (translate me))
(проширив)
</table>
 
'''Зима''' е едно од најладните четирите умерени [[годишни времиња]]. Во зимата се појавува [[снег]]. Вид на врнеж кој се појавува единствено кога температурата на воздухот а со тоа и на облаците се спушта под нулата. Освен снегот, во зимата сите плодови и растенија изчезнуваат се до почетокот на пролетта кога повторно се раѓаат.
 
 
Анонимен корисник