Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Додадени 33 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
{{Инфокутија за село во Македонија|
| слика=St.Lešočki Athanasiusna inesen Lešok(5).JPG
| опис=[[Лешочки манастир|Лешочкиот манастир]]
| име=Лешок
| општина=[[Општина Теарце]]