Разлика помеѓу преработките на „Земун“

Додадени 169 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[Податотека:Zemun panoramic view.jpg|мини|десно|Поглед кон Земун]]
'''Земун''' е град во [[Србија]] и е еден од 17-те општини што се во состав на градот [[Белград]]. Зафаќа површина од 153,56 км2 и има 145.751 жители.
 
[[Категорија:Белградски општини]]