Разлика помеѓу преработките на „Влашки јазик“

Додадени 36 бајти ,  пред 8 години
* [http://www.vlahoi.net/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=30 Напис за ароманскиот јазик]
* [http://www.vlahoi.net/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=29 Пишани документи на аромански]
 
{{Романски јазици}}
{{Јазици во Македонија}}
{{Јазици во Албанија}}
{{Јазици во Србија}}
 
[[Категорија:Влашки јазик|*]]