Разлика помеѓу преработките на „Влашки јазик“

Одземени 222 бајти ,  пред 8 години
с (додадена Категорија:Влашки јазик со помош на HotCat)
{{Јазици во Албанија}}
 
[[Категорија:ИсточнороманскиВлашки јазицијазик|*]]
[[Категорија:Романски јазици]]
[[Категорија:Власи]]
[[Категорија:Јазици во Македонија]]
[[Категорија:Влашки јазик]]