Разлика помеѓу преработките на „Валентина Матвиенко“

Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена ревизијата 2959155 на Addbot
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена ревизијата 2959155 на Addbot)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:МатвиенкоValentina Валентина ИвановнаMatviyenko.jpg|thumb|250px|right|]]
[[Податотека:Valentina Matvienko2.jpg|thumb|250px|right|]]
'''Валентина Ивановна Матвијенко''' ({{lang-ru|Валентина Ивановна Матвиенко}}) ({{роден на|7|април|1949}}) - претседателгувернер на Советот[[Санкт-Петербург]].
 
== Надворешни врски ==