Разлика помеѓу преработките на „Синдски јазик“

Додадени 39 бајти ,  пред 6 години
(Создадена страница со: {{Infobox language |name=Синдски јазик |image= Sindhi.svg |imagesize = 200px |nativename = سنڌي / सिन्धी |states= [[Синд]...)
 
{{ИИ-јазик-никулец}}
{{Индоирански јазици}}
{{Јазици во Пакистан}}
 
[[Category:Синдски јазик|*]]