Разлика помеѓу преработките на „Анимација“

Додадени 106 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 75 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11425 (translate me))
* Уметноста или процесот на создавање на анимиран филм
* Анимиран филм
== Блог ==
 
* Original-Animation-Christian-Blog /Basil Credo, Ukraine| [http://kredo-w.blogspot.com/]
[[Категорија:Уметност]]
 
Анонимен корисник