Павел Траханов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 10 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1363235 (translate me))
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Павел Траханов''' (роден на {{роден на|21|март|1978}} - {{починал на|7|септември|2011}}) бешебил руски хокејар[[хокеар]].
 
ПочиналЗагинал во [[Авионска несреќа кај Јарослав (2011)|авионска несреќа]] во [[2011]] година.
 
== Поврзано ==
{{Русија-спортист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Траханов, Павел}}
[[Категорија:Руски хокеистихокеари]]