Географија на Црна Гора: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Податотека:Montenegro MapUn-montenegro_mk.pngsvg|thumbмини|240pxдесно|300п|Карта на Црна Гора]]
 
== Местоположба ==