Водни ресурси: Разлика помеѓу преработките

Додадени 67 бајти ,  пред 8 години
с
сНема опис на уредувањето
* [http://eprints.ugd.edu.mk/7467/ Митев, Трајче (2011) ''Водни ресурси на Република Македонија'']
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Ресурси}}
[[Категорија:Хидрологија]]
[[Категорија:Водоснабдување]]
[[Категорија:Наводнување]]
[[Категорија:Водна екологија]]
[[Категорија:Природни ресурси|Водни]]