Разлика помеѓу преработките на „Литота“

Одземени 42 бајти ,  пред 7 години
с
Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
с (Отстрането уредувањето на 62.162.124.161 (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
 
 
Кога [[Црна Арапина]] ќе го удри со боздоганот [[Крале Марко]], овој ќе му рече: „Ал’ ме биеш, али праот ми го тресеш?“ - ова е класична литота.
 
Дарко јевтимов е лудак!
 
{{лингвистика-никулец}}
143

уредувања