Разлика помеѓу преработките на „Организација за храна и земјоделство на ООН“

с
нема опис на уредувањето
с
* [[Игор Јанев]], UN and the international financial and economic organizations, publ. Institute of Political Studies, Belgrade, 2004.
 
[[Категорија:Земјоделски организации|Исхрана и земјоделство на ООН]]
[[Категорија:Глобални организации]]
[[Категорија:Меѓународни институции]]