Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Додадени 13 бајти ,  пред 7 години
 
== Географиja и местоположба ==
Лешок се наоѓа на 560 метри надморска височина во [[Долни Полог]] (Тетовскиот дел на котлината [[Полог]]).Од [[Тетово]], Лешок е одалеченоддалечен 11околу 10 км.
 
== Историja ==