Луј де Лабурдоне: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 15 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
EVula (разговор | придонеси)
Ред 15:
[[eo:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[es:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[fi:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[fr:Louis-Charles Mahé de La Bourdonnais]]
[[gl:Louis de la Bourdonnais]]
21.521

уредување