Разлика помеѓу преработките на „Словенечки јазик“

нема опис на уредувањето
с
|ll1=
|iso1=sl|iso2=slv|iso3=slv
|map=[[Податотека:SlovenianIdioma language mapesloveno.png|center|300п]]
<center><small>Местата каде што се зборува словенечки.</center></small>
}}
18

уредувања