Шарлот: Разлика помеѓу преработките

Додадени 14 бајти ,  пред 9 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q16565 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:CharlotteSkyline2008123456789Skyline of Charlotte, North Carolina (2008).jpg|thumb|220px|Шарлот]]
 
'''Шарлот''' ({{lang-en|Charlotte}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Северна Каролина]]. Овој град според статистиките во [[2007]] година, има 671 588 жители, што го прави најголем град во Северна Каролина, и 19-ти град по број на жители во [[САД]].
32

уредувања