Ото Лилиентал: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox person |name = Ото Лилинтал |image = otto-lilienthal.jpg |image_size = 200px |caption = Ото Лилин...)
 
сНема опис на уредувањето
|spouse = Агнес Фишер <br>(1878)
|partner =
|children = 4<ref name=FamilyTree>[http://www.encyclopedia.com/topic/Otto_Lilienthal.aspx „Ото Лилинтал“] ''Енциклопедија на светска биографија,'' 2004. 7 јануари 2012.</ref>
|children = 4<ref name=FamilyTree/>
|parents =
|relatives =
 
== Наводи ==
{{наводи|2}}
 
=== Библиографија ===