Тулуза: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
Ehrlich91 ја премести страницата Тулуз на Тулуза: според правописот е ова име
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Ehrlich91 ја премести страницата Тулуз на Тулуза: според правописот е ова име)