Отвори го главното мени

Промени

Одземени 33 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
| Criteria = ii, iii
| ID = 875
| Region = [[Список на светско наследство во Европа|Европа и Северна Америка]]
| Year = 2000
| Session = 24th