Разлика помеѓу преработките на „Разговор за предлошка:Македонска книжевност“

 
:::Tourbillon, отворено ти кажувам да не ти текне да почнуваш теми од типот „тркалото воопшто не било измислено“. Особено не на странски јазик и со странско писмо. И без сарказам, ова е лична молба. --[[User:INkubusse|iNkubusse]]<sup>[[User talk:INkubusse|<i> A?</i>]]</sup> 19:32, 15 јуни 2008 (UTC)
 
Разговора е за шаблона, бе човек, не е за мене, ако искаш да си говорим за мене - пиши на моя разговор, не тука. И моята забележка е, че той включва личности, които трудно могат да се обвържат с македонската книжовност. – [[Image:Biohazard orange.svg|17px]] [[Корисник:Tourbillon|Tourbillon]] 20:18, 15 јуни 2008 (UTC)
129

уредувања