Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Кина“

Додадени 160 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 155 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1411230 (translate me))
с
{{Катпов}}
{{Портал|Кина|China-outline.png}}
{{Ризница-врска|China}}
 
[[Категорија:Држави во Азија]]
[[Категорија:Држави во Источна Азија]]
[[Категорија:Комунистички држави]]
[[Категорија:Републики]]