Разлика помеѓу преработките на „Храм на небото“

Додадени 44 бајти ,  пред 6 години
с
* [[Таоизам]]
* [[Кинеска народна вера]]
* [[Кинеска архитектура]]
* [[Тјентандунгмен (пекиншка метро-станица)|Тјентандунгмен]] — станица на [[Пекиншко метро|пекиншкото метро]] кај светилиштето, наречена по него