Разлика помеѓу преработките на „Хиландар“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
с (Bot: Migrating 21 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q849914 (translate me))
 
[[Категорија:Света Гора]]
[[Категорија:Светско наследство наво УНЕСКОГрција]]
[[Категорија:Цркви од 12 век]]
[[Категорија:Српска Православна Црква]]