Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Одземени 58 бајти ,  пред 7 години
с
(better image)
 
== Надворешни врски ==
{{commonsризница|Warszawa}}
* [http://um.warszawa.pl/v_syrenka/index.php Miasto Stołeczne - Официјален веб-сајт на Варшава]
* [http://um.warszawa.pl/v_syrenka/index.php Вашава] — градски портал
* [http://discoverserbia.org/sr/poljska/varsava Видео и фото галерија на Варшава - Травел Магазин]
* [http://www.starawarszawa.pl Stara„Стара WarszawaВаршава“ - Варшава од 1883-1939]
 
 
{{Главни градови во Европа}}
{{Главни градови на ЕУ}}
{{commons|Warszawa}}
 
 
[[Категорија:Варшава| ]]
[[Категорија:Градови во Полска]]
[[Категорија:Главни градови во Европа|Варшава]]
[[Категорија:Објекти на светскоСветско наследство наво Полска]]
[[Категорија:Варшава| ]]