Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Одземени 13 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 40 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q188731 (translate me))
с
{{Грција-никулец}}
 
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:Светско наследство наво УНЕСКОГрција]]
[[Категорија:Места во Грција]]
[[Категорија:Објекти на светско наследство во Грција]]