Разлика помеѓу преработките на „Делос“

Одземени 95 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с (M4r51n ја премести страницата Дилос на Делос презапишувајќи врз пренасочување)
с
{{Егејско Море}}
 
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
<!--{{Киклади}}
 
{{World Heritage Sites in Greece}}-->
{{Шаблон:Светско наследство во Грција}}
 
[[Категорија:Грчки острови]]
[[Категорија:Киклади]]
[[Категорија:Старогрчки храмови]]
[[Категорија:Објекти на светскоСветско наследство во Грција]]