Разлика помеѓу преработките на „Стоунхенџ“

Одземени 16 бајти ,  пред 7 години
с
oтстранета Категорија:Објекти на светско наследство на Обединето Кралство; додадена [[Категорија:Светско наследство во Обединетото Кр...
с (Bot: Migrating 75 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q39671 (translate me))
с (oтстранета Категорија:Објекти на светско наследство на Обединето Кралство; додадена [[Категорија:Светско наследство во Обединетото Кр...)
Во списокот на УНЕСКО бил вклучен во [[1986]] година.
 
[[Категорија:Објекти на светскоСветско наследство наво ОбединетоОбединетото Кралство]]
[[Категорија:Туристички атракции во Вилтшир]]
[[Категорија:Археолошки локалитети во Англија]]