Разлика помеѓу преработките на „Светско наследство на УНЕСКО“

с
нема опис на уредувањето
с
с
== Список на светско наследство во светот ==
 
* [[Список на светско културно наследство на Европа]]
* [[Список на светско културно наследство на Азија]]
* [[Список на светско културно наследство на Африка]]
* [[Список на светско културно наследство на Америка]]
* [[Список на светско културно наследство на Австралија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Светско наследство| ]]
[[Категорија:УНЕСКО]]