Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Одземени 367 бајти ,  пред 6 години
Одбиени последните 2 промени во текстот (од 79.126.236.123) и вратена ревизијата 3080536 на EmausBot
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 79.126.236.123) и вратена ревизијата 3080536 на EmausBot)
{{Никулец за биографија}}
 
[[Категорија:Индиски политичари]]
[[Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и муслиманска вера, но пред се, мислител кој се бори за наоѓање мир меѓу луѓето.]]
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:иМахатма секој нека додаде по нешто :DГанди]]