Разлика помеѓу преработките на „Махатма Ганди“

Додадени 29 бајти ,  пред 7 години
(Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и)
[[Индиецот Махатма Ганди бил национален водач, хуманист и политичар кој се борел за помирување и соработка меѓу Индијците со хиндуистичка и муслиманска вера, но пред се, мислител кој се бори за наоѓање мир меѓу луѓето.]]
[[Категорија:Пацифисти]]
[[Категорија:Махатмаи Гандисекој нека додаде по нешто :D]]
Анонимен корисник