Разлика помеѓу преработките на „Бурунди“

Одземени 34 бајти ,  пред 6 години
Одбиена последната промена во текстот (од 92.53.52.167) и вратена ревизијата 3011147 на Bjankuloski06
(Одбиена последната промена во текстот (од 92.53.52.167) и вратена ревизијата 3011147 на Bjankuloski06)
|latd=3 |latm=30 |latNS=S |longd=30 |longm=00 |longEW=E
|largest_city = главниот град
|demonym = Бурундец, Бурунтка, бурундскиБурунѓанец
|government_type = [[република]]
|leader_title1 = [[Претседател на Бурунди|Претседател]]