Разлика помеѓу преработките на „Сукре“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
Замена на Image:Flag_of_chuquisaca.svg со Image:Flag_of_Chuquisaca.svg (од страна на Logan поради: File renamed: File renaming criterion #5: Corr...
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q2907 (translate me))
с (Замена на Image:Flag_of_chuquisaca.svg со Image:Flag_of_Chuquisaca.svg (од страна на Logan поради: File renamed: File renaming criterion #5: Corr...)
|imagesize = 290px
|image_caption = Панорама на историскиот град Сукре.
|image_flag = Flag of chuquisacaFlag_of_Chuquisaca.svg
|flag_size =
|image_seal =