Разлика помеѓу преработките на „Хан“

Одземени 6 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
Денес овој збор најчесто се поврзува со слични значења: ''командант'', ''лидер'' или ''владетел''. Денес канови постојат претежно во [[Јужна Азија]], во [[Централна Азија]], во [[Авганистан]] и во [[Иран]].
 
 
== Наводи ==
{{reflistнаводи}}
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Крал]]
* [[Цар]]