Разлика помеѓу преработките на „Хан“

Додадени 655 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Референци -> Наводи, cite web -> цитирана веб страница)
с
* [http://www.uq.net.au/~zzhsoszy/ips/ Princely states in British India] - look each up by name, in that section, BUT a taluq in Oudh in that section
* [http://www.worldstatesmen.org/ WorldStatesmen- see under each present country]
 
[[Категорија:Монархија]]
[[Категорија:Феудализам]]
[[Категорија:Турски титули]]
[[Категорија:Кралски титули]]
[[Категорија:Категорија:Благороднички титули]]
[[Категорија:Монголско општество]]
[[Категорија:Историја на Монголија]]
[[Категорија:Историја на Авганистан]]
[[Категорија:Историја на Индија]]
[[Категорија:Историја на Пакистан]]
[[Категорија:Турски зборови]]