Министерство за трговија на Кина: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|seal_caption =
|formed = 1949
|preceding1 =
|preceding1 = Министерство за надворешна трговија и економска соработка
|preceding2 =
|dissolved =