Министерство за трговија на Кина: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Инфокутија Државен орган |agency_name = Министерство за трговија |nativename_a = {{незадебе...)
 
сНема опис на уредувањето
{{Државен совет}}
 
[[Категорија:Министерства на Кина|ФинансииТрговија]]
[[Категорија:Министерства за економија|Кина]]
[[Категорија:Министерства за трговија|Кина]]
[[Категорија:Министерства за економија|Кина]]
[[Категорија:Економија на Кина]]