Разлика помеѓу преработките на „Трансилванија“

с
нема опис на уредувањето
с
* [[Црква Денсуш]]
* [[Дакиски тврдини на планината Ораштие]]
* [[Merry Cemetery]]
* [[Дрвените цркви]]
* Седумте села со цркви и заштитни ѕидови во Трансилванија
 
== НаводиПоврзано ==
{{наводи|2}}
 
== Видете исто така ==
* [[Романија]]
* [[ВлахијаВлашка]]
* [[Молдавија (регион)|Молдавија]]
 
== Наводи ==
{{наводи|2}}
 
[[Категорија:Трансилванија| ]]