Влад Цепеш: Разлика помеѓу преработките

Додаден 61 бајт ,  пред 8 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (oтстранета Категорија:Династија Дракула со помош на HotCat)
* [http://www.royalty.nu/Europe/Balkan/Dracula.html Влад III Дракула]
* [http://members.aol.com/johnfranc/drac05.htm Биографија на Влад III]
* [http://www.cus.cam.ac.uk/~jrh11/DracParNEW.doc ''Приказната за Дракула''] - руски ракопис од 1490 со превод на англиксианглиски (документ)
* [http://altreligion.about.com/library/weekly/aa102203a.htm Вистинскиот живот на Дракула]
* [http://www.imdb.com/title/tt0240793/ Dark Prince: Вистинската приказна за Дракула (2000) (ТВ)]
* [http://romaniancoins.ancients.info/vlad3.htm Пари за Влад III]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Цепеш, Влад}}
 
[[Категорија:Владетели на Влашка]]
[[Категорија:Вампири]]