Разлика помеѓу преработките на „Лазар Личеноски“

с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3408205 (translate me))
 
== Образование ==
Лазар Личеноски
Уметничка школа со академски курс завршил во [[Белград]], 1927 год. Специјализирал ѕидни техники во [[Париз]] во ателјето на [[Марсел Линоар]] и кај [[Пол Бодуен]] на [[Ecole des Arts et Mertiers]], ги посетувал ателјето на [[Андре Лот]] и Academie de la Grande Chaumiere (1927-1929).
ЛАзар Личеноски е брат на Мартин мувата и заедно се мувале.:D
 
== Кариера ==
Анонимен корисник