Разлика помеѓу преработките на „Љупчо Георгиевски“

с
Отстрането уредувањето на 77.28.245.221 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тиве...
с (Отстрането уредувањето на 77.28.245.221 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тиве...)
 
Во јуни 2012 год. ја објавил својата [[автобиографија|автобиографска книга]] „Тоа сум јас“, во која говори за својот личен живот и политичка кариера.<ref>[http://www.plusinfo.mk/vest/47326/Toa-sum-jas-nova-kniga-na-Ljubcho-Georgievski „Тоа сум јас“, нова книга на Љубчо Георгиевски]; преземено од Плус Инфо, 25.06.2012</ref>
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.geocities.com/mac_truth/secrets/ljubcho.html Кој со кого ќе се помирува?], Љубчо Георгиевски одговара и полемизира на темата за национално помирување
* [http://www.president.bg/v_iziavi.php?id=2644&st=10 Љубчо Георгиевски има потврдено бугарски пасош] {{bg}}
 
== Белешки ==
<references/>
 
{{Македонија-политичар-никулец}}
{{ПремМак}}
{{Состав на Владата на Македонија (1998)}}
 
[[Категорија:Премиери на Македонија|Георгиевски, Љубчои]]
[[Категорија:Состав на Владата на Република Македонија од 1998| ]]
[[Категорија:Политичари од ВМРО-ДПМНЕ]]
[[Категорија:Политичари од ВМРО-НП]]
[[Категорија:Бугарофили]]
143

уредувања