Разлика помеѓу преработките на „Игор Џамбазов“

Одземени 452 бајти ,  пред 7 години
}}
'''Игор Џамбазов''' е македонски [[актер]], шоумен, ТВ водител, [[музичар]], [[писател]], [[режисер]] на музички спотови и [[текстописец]]. Роден е на [[15 јули]] [[1963]] во [[Скопје]].
 
== Писателска кариера ==
* ''Гол човек'' ISBN 9989-2465-0-5
* ''Прирачник за анти антиалкохоличари ''
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Џамбазов, Игор}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Македонски глумци]]
[[Категорија:Македонски пејачи]]
[[Категорија:Македонски водители]]
Анонимен корисник