Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија Населено место
| name = ТасосБоровец
| native_name = <small>''Περιφερειακή ενότητα / Δήμος''</small><br>''Θάσου''
| native_name_lang = el
Анонимен корисник