Разлика помеѓу преработките на „Список на главни градови во светот“

с
с
| [[Рим]] ||Roma ||{{ИТА}} || [[Податотека:Piazza del Campidoglio.jpg|150px]]
|-
| [[Сан Марино (град)|Сан Марино]] || San Marino||{{САН}} || [[Податотека:Blick von san marino .jpg|150px]]
|-
| [[Сараево]] || Sarajevo||{{БИХ}} || [[Податотека:Sarajevoatnight.jpg|150px]]
29

уредувања