29 август (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1847]] 
|[[Жорж Сорел]] — француски [[филозоф]], основач на [[синдикализам|синдикализмот]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1982]]