29 август (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1298]] 
|[[Елеонора (грофица од Бар)|Елеонора]], грофица од Бар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1847]] 
|[[Жорж Сорел]] — француски [филозоф], основач на [[синдикализам|синдикализмот]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1982]] 
|[[Ингрид Бергман]], една од најголемите филмски ѕвезди на [[Холивуд]].
|-
|}