Разлика помеѓу преработките на „Филмски жанр“

Одземени 15 бајти ,  пред 7 години
с
Откажано уредувањето 3160471 на уредникот 77.29.40.180 (разговор)
с (Откажано уредувањето 3160471 на уредникот 77.29.40.180 (разговор))
* '''Мистерија''': не разбирливост на дејството на филмот се до крајот.
* '''Романса''': елементи на романтична љубов.
* '''Трилер''': провоцира возбуда и нервозна тензија. нееее....
 
== Список на филмски жанрови ==