Разлика помеѓу преработките на „Филмски жанр“

Додадени 15 бајти ,  пред 7 години
(Откажано уредувањето 3155435 на уредникот 217.16.91.251 (разговор))
* '''Мистерија''': не разбирливост на дејството на филмот се до крајот.
* '''Романса''': елементи на романтична љубов.
* '''Трилер''': провоцира возбуда и нервозна тензија. нееее....
 
== Список на филмски жанрови ==
Анонимен корисник